Головна Послуги Тампонаж свердловин

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрук

Санітарний тампонаж  виконується з відновленням первинної захищеності горизонту за затвердженим проектом.

Загальна схема тампонування полягає в підготовці майданчика бідя свердловини, підвозці необхідного устаткування і матеріалів, монтажі устаткування, обстеженні стану свердловини (спуску трубок для виміру до забою з одночасним видаленням шламу промиванням, визначенні стану обсадних колон), в тампонуванні великим піском або дрібним відсортованим гравієм нижньої частини свердловини до глибини залягання покрівлі самого нижнього з розкритих свердловиною водоносних горизонтів. Це необхідно для збереження і відновлення природного руху підземних вод у водоносному горизонті.

Для дезинфекції свердловини пісок або гравій закачують в неї за допомогою розчину хлорного вапна.

У схему тампонування також входять: вирізка і підйом (якщо це можливо) частини колон труб, не дотичних до гірських порід; заповнення іншої частини ствола глиняними кульками з поінтервальним тампонуванням, або заливка його цементом з добавкою дрібного піску або іншим тампонажним розчином до висоти на 1,25 м нижче за денну поверхню; обрізання обсадних труб у дна шурфу; заливання дна шурфу шаром бетону завтовшки 0,25 м; засипка шурфу місцевим грунтом.

Покинуті свердловини невідомої конструкції, частково заповнені різними предметами, ліквідовують після ретельного виконання робіт на гирлі, спуску кавернометра і печаток.

 По-русскиУкраїнськоюEnglish
Що таке гейзери?

 

Гейзери є гарячими джерелами, з яких час від часу вода викидається сильним струменем. Назва "гейзер" пішло від ісландського слова geyser, що означає "гаряче джерело, що вивергається". Усі вони приурочені до областей сучасної вулканічної діяльності.

Архив скважин

См?ртЪ сп@мерам

Вхід