Головна Послуги Ремонт свердловин, реконструкція

Ремонт свердловини, реконструкція

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрук

При кольматажі і простої свердловин застосовуються різні методи розглинізації свердловин. Разглинизация водоностных пластів і фільтрів також є найважливішою операцією при освоєнні свердловин, що забезпечує досягнення максимально можливого дебіта.

Методи розглинізації свердловин можна розділити на чотири основні групи: гідравлічні, імпульсні, вібраційні, реагентні і комбіновані.

Найширше застосовуються гідравлічні методи, які полягають в ліквідації відкладень, що перешкоджають припливу води у свердловину. Для цього створюють інтенсивні переміщення води у фільтрі і профільтровому просторі за допомогою поршнів, гідророзмиву, гідравлічних ударів, відкачувань, закачувань і тому подібне

Імпульсні методи засновані на створенні усередині фільтру і в призабойной зоні миттєвого перепаду тиску. Сукупна дія ударних і фільтраційних сил робить руйнівний ефект на кольманант, що цементує отвори фільтрів і зернисті середовища в призабойной зоні свердловин.

При використанні реагентних методів свердловини обробляються відповідними реагентами. Реагенти підбираються так, щоб при вступі в реакцію з кольматантом відбувалося максимальне очищення отворів фільтру, пір обсипання і тріщин пласта, легке видалення продуктів реакції зі свердловини і при цьому не повинна погіршуватися якість води при наступній експлуатації свердловини.

При вібраційному методі обробки свердловин використовується спеціалізована віброустановка і устаткування для ерліфтного відкачування. Вібрація усередині свердловини викликає руйнування закольматированных порід в прифильтровій зоні, руйнування структурних зв'язків між відкладеннями глини і водоносною породою.

У більшості випадках розглинізація дає необхідний результат. Більш капітальний ремонт (часткова заміна обсадної колони і тому подібне) використовується в крайніх випадках.

 По-русскиУкраїнськоюEnglish
Що таке гейзери?

 

Гейзери є гарячими джерелами, з яких час від часу вода викидається сильним струменем. Назва "гейзер" пішло від ісландського слова geyser, що означає "гаряче джерело, що вивергається". Усі вони приурочені до областей сучасної вулканічної діяльності.

Архив скважин

См?ртЪ сп@мерам

Вхід